Jdi na obsah Jdi na menu
 


Italové u nás ... itinerář pro rodiče

15. 4. 2008

Vážení rodiče,

 

již za několik dní k nám zavítají naši přátelé a kamarádi z jihoitalského Alliste a pro většinu z nás začne 10denní maratón. Rády bychom tímto jenom zlehka zrekapitulovaly a upřesnily některé informace, které jste obdrželi v rámci soustředění v Orlickém Záhoří.
Příjezd Italů je očekávám v pátek 25.4. v podvečerních hodinách. Bohužel Vám stále nejsme schopné sdělit konkrétní hodinu – tuto budeme přibližně vědět v okamžiku, kdy italský autobus překročí naše státní hranice. Poté Vám rozešleme sms zprávy s upřesněním hodiny, kdy si své svěřence před ZUŠ budete moci převzít.
V rodinách bude ubytováno celkem 35 dětí včetně doprovodu (maminky). Ostatní členové italské výpravy, tj. zejména profesorský sbor, zástupci města a řidiči budou ubytováni v hotelu Havel v RK. Celkový počet italské výpravy činí k tomuto okamžiku 51 osob.
 
Rekapitulace programu :
 
Sobota 26.4.
-          zkouška orchestru od 9:00 do 12:00 v ZUŠ RK
-          poté společné odpoledne v Javornici (Italové se přesunou autobusem, my individuelně) – na programu bude pečené selátko, a to za jakéhokoliv počasí (v případě deště zajištěny prostory). Další pochutiny a pitivo si každý přinese dle vlastního uvážení pro svou rodinu a „vyfasované“ návštěvníky. A pokud se budeme držet hesla – „Čím víc tím líp“, nebudeme se mít vůbec špatně J
-          pokud má někdo doma například kopací mičudu nebo nějaké další vhodné sportovní či jiné náčiní – vezměte s sebou – ať si to seznamování užijeme se vším všudy J
 
Neděle 27.4. 
-          zkouška orchestru od 9:00 do 12:00 v ZUŠ RK
-          poté společné odpoledne v Potštejně (hrad + Vochtánka) - Italové se opět přesunou autobusem, my individuelně
-          zajištěn guláš + knedlíky pro všechny. Každý v tomto případě napakuje svačinky pro celou svou početnější rodinku, neboť nebudeme dávat rozchod na oběd (stejně jako v sobotu) a po zkoušce rovnou vyrazíme na výlet. Guláš pak bude připraven až na třetí hodinu, tak ať do té doby vydržíme !!!.
 
Pondělí 28.4.
-          sraz v 8:00 v ZUŠ RK
-          celodenní výlet do Prahy
-          napakovat svačinky a pitivo (na 15:00 hodinu je objednán v Praze pro všechny účastníky výletu oběd) 
-          návrat cca kolem 20:00
 
Úterý 29.4.
-          zkouška orchestru od 8:00 do 12:00 v ZUŠ RK
-          zajištěn oběd pro všechny děti orchestru ve školní jídelně v RK
-          odpolední procházka kolem RK (koupaliště, les Včelný, Ivanské jezero)
 
Středa 30.4.
-          zkouška orchestru od 8:00 do 12:00 v ZUŠ RK
-          zajištěn oběd pro všechny děti orchestru ve školní jídelně v RK
-          pro italské návštěvníky zajištěna exkurze ve Škoda auto Kvasiny (od 14:00 jedna 20členná skupina, od 15:30 druhá 20členná skupina. Zatímco bude jedna skupina na exkurzi, bude mít druhá volno pro nákupy dárků a suvenýrů v RK)
-          od 17:00 – lampiónový průvod k Altánku (buřty a případné další pochutiny si každý zajistí pro svou rodinku individuelně). Lampiony si prosím pro sebe, své děti a návštěvníky zajistěte rovněž individuelně (pozn. v papírnictví u Tokošů nahlášen větší odběr lampionů, takže by neměl být problém je zakoupit).
 
Čtvrtek 1.5.
-          celodenní výlet do Českého Ráje
-          v 10:00 na nás bude v „ráji“ čekat pan Kovář, který pro nás všechny vymyslel trasu. Turistikovat bychom měli téměř celý den, takže opět svačinky, pitivo, pohodlné botičky a oblečení. Na závěr je domluven cca na 15 hodinu guláš s chlebem. Vzhledem k tomu, že tento výlet je dobrovolně povinný pro každého z nás, bude naše výprava čítat kolem 90 turistů a z tohoto důvodu si každý ponese pro sebe a svou rodinku nějakou misku, či ešus a lžíce.
 
Pátek 2.5.
-          zkouška orchestru od 8:00 do 12:00 v ZUŠ RK
-          zajištěn oběd pro všechny děti orchestru ve školní jídelně v RK
-          odpoledne nahrávání CD – předpoklad do 16:00. Poté nějaký kratší společný program.
 
Sobota 3.5.
-          dopoledne v rodinách
-          od 13:00 všichni ve společenském centru – příprava na koncert
-          od 16:00 společný KONCERT ve velkém sále Společenského centra v RK
 
Neděle 4.5.
-          stále je předpokládán odjezd v dopoledních hodinách – ale KDO VÍ !!!
 
 
Takto vypadá v této chvíli připravený harmonogram, nicméně berte prosím všichni na vědomí, že v případě v tomto okamžiku nepředvídatelných událostí se vše se bude řešit či upřesňovat operativně – tzn. organizační výbor si tímto vyhrazuje právo na případnou změnu harmonogramu J
 
Předpokládáme, že všechny „naše“ děti se budou účastnit společných zkoušek orchestru, tzn. budou omluveny ze školy. Pokud má někdo z rodičů jiný názor a nesouhlasí s uvolněním dítěte ze školy, ozvěte se prosím Janě Formanové. Není jisté, že Ti, kteří se nezúčastní společných zkoušek orchestru budou moci vystupovat na koncertu či při nahrávání společného CD. V případě   pondělí 28.4. – výlet do Prahy, ponecháváme zcela na zvážení rodičů. 
 
Jak jsme již zmiňovaly na naší poslední schůzce, rády bychom požádaly   některé z rodičů o pomoc zejména při zajišťování dozoru při společném denním programu (mimo zkoušek orchestru). Jedná se zejména pondělí 28.4. – výlet do Prahy, úterý 29.4. – procházka kolem RK, středa 30.4. – styčný důstojník pro Italy v době jejich nákupů v RK (doba od 13:00 do 17:00), stačí sedět někde v cukrárně a být připraven k dispozici (Jana Formanová bude celé odpoledne tlumočit jednotlivým skupinám v automobilce).
V sobotu 26.4., neděli 27.4. a čtvrtek 1.5. jsme se již předem všichni domluvili, že budeme trávit společný čas dohromady.
 
Vyvrcholením naší společné několikadenní práce bude sobotní KONCERT , který se uskuteční ve velkém sále Společenského centra v RK. Jak již bylo předem avizováno, nebude vybíráno žádné finanční vstupné, s tím, že diváci budou do koncertního sálu uvedeni až po předání „tácku dobrot“ (buchty, koláče, chlebíčky, jednohubky, preclíky, tyčinky .. atd.). Kapacita koncertního sálu je dostatečná, proto se prosím nezdráhejte a pozvěte nejen své rodinné příslušníky, ale i kamarády, spolužáky, kolegy … a věřte, že za tácek dobrot jima nabízíte opravdu nevšední zážitek !!!
Sobotní koncert z hlediska organizace námi zajišťovaného občerstvení má na starost naše teta Lenka Hubálková (tel : 777946591) – viz společná schůzka s italskou delegací.
 
Závěrem bychom chtěly požádat, abyste nám v pátek 25.4. předali lísteček s uvedením :
1)      zda se Vaše dítě zúčastní celodenního výletu do Prahy
2)      kdo z rodičů je schopen a ochoten pomoci jako pedagogický dozor při společných aktivitách (28.4., 29.4., 30.4.)
 
A teď už nezbývá než nám všem popřát ne pouhé přežití blížících se 10 adrenalinových dní, ale jejich užití si v tom správném slova smyslu, kdy my všichni budeme bohatší o nové zkušenosti, neopakovatelné zážitky, ale hlavně o nové kamarády !!!
…..... a pokud k tomu přidáme představu blížících se 10 dní strávených u moře v nejjižnějším cípu Itálie – tak to už přeci stojí zato !!!! 
 
Hodně štěstí nám všem J J J                                                                                                     Petra a Jana
 
PS : Pro příští dny nejdůležitější telefonní číslo : Jana Formanová – 608267277